تبلیغات
هالیوود هالیوود - مشهور ترین خواننده های زن 2013

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

نویسندگان

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo


تاریخ:جمعه 3 آبان 1392-02:18 ب.ظ

مشهور ترین خواننده های زن 2013

N .1 : lady gaga
لیدی گاگا در حال حاضر قدرتمند ترین زن جهان، پس از اُپرا وینفری به حساب می‌آید. او قدرتش را به خاطر استعداد و کار سخت به دست آورده است که با ساخت آهنگ های فوق العاده، شما را کاملا از خود بی خود می‌کند. او کار خود را به عنوان خواننده از سال 2005 آغاز کرد و در سال 2008، اوّلین آهنگ های خود را روانه بازار کرد: چهره پوکر و فقط برقص. در سال 2009 آلبوم دیگری را روانه بازار کرد که چنین آهنگ هایی را در بر داشت: عشق بد، تلفن، و آلخاندرو. آلبوم دیگری را نیز در سال 2011 منتشر نمود، با چنین آهنگ هایی: اینگونه متولد بشو، یهودا، و لبه افتخار.
N.2 ADELE


دل، خواننده ای انگلیسی است که کار خود را به عنوان خواننده حرفه ای از سال 2006 آغاز کرده است، و در مدّتی کوتاه، جوایز گِرَمی‌ بسیاری را  به عنوان بهترین هنرمند زن و بهترین خواننده زن موسیقی پاپ، از آن خود کرده است. بهترین اهنگ های او عبارتند از: فردی شبیه تو، در عمق غلط می‌خورم، کاری می‌کنم تا احساس عشق مرا حس کنی. او صدایی جادویی دارد که سبب می‌شود تا نفس هایتان در سینه حبس شود.
N.3 KATY PERRY


کتی پِری، یکی از بهترین خواننده های زن در جهان می‌باشد. او کار حرفه ای خود را به عنوان یک خواننده در سال 2001 آغاز نمود. اوّلین آلبوم خود را در سال 2001 روانه بازار نمود. آلبوم بعدی خود را در سال 2005 منتشر کرد. در سال 2008 یک تک آهنگ را با نام "من یک دختر را بوسیدم"، منتشر نمود. برخی از آهنگ های او در بین صد آهنگ برتر سال قرار دارند: رویای نوجوانی، دختران کالیفرنیا، و آخرین شب جمعه.
N.4 MADONNAمدونا برندهٔ جایزهٔ گولدن گلوب برای بازی در فیلم (Evita)است . بر اساس اطلاعات «فدراسیون ببن المللی صنایع فنوگرافیک» درسال ۲۰۰۶، ۲۰۰ میلیون آلبوم مدونا در سراسر جهان به فروش رفته‌است  و انجمن صنایع ضبط آمریکا آثار او را پرفروشترین در میان «هنرمندان راک زن» در قرن بیستم اعلام کرده‌است  رکوردهای جهانی گینس او را به عنوان موفق‌ترین زن هنرمند معرفی کرده‌است. مدونا اولین آلبوم خود به نام «مدونا» را درسال ۱۹۸۳ ارائه داد.او در سن ۲۰ سالگی با ۳۵ دلار پول از میشیگان به نیویورک رفت. طبق تخمین نشریه فوربیس در سال ۲۰۰۷، او ۳۲۵ میلیون دلار ثروت داشته‌است و پنجمین زن ثروتمند در زمینه سرگرمی‌ها بوده‌است.
N.5 RIHANNA


ریحانا، خواننده، ترانه سرا، و نیکوکاری جوان و با استعداد است. او کار خود را در سال 2000 آغاز کرد و در حال حاضر به عنوان خواننده بسیار سخت کار می‌کند. برخی از آهنگ های او که موفقیّت بسیاری را برای او به ارمغان آوردند و نامزد جوایز گِرَمی‌ شدند عبارتند از: SOS، بازخوانی آهنگ پان دی، چتر، تعظیم کن، دیستوربیا، و موسیقی را متوقف نکن. او این جایزه را برای آهنگ چتر، همراه با جِی- زِد به دست آورد. برخی از آهنگ های او همواره در بالای لیست قرار می‌گرفتند: رولت روسی، پسر گستاخ، نام من چیست، تنها دختر، و تخت پادشاه کالیفرنیا.
N.6 BRITNEY SPEARS


بریتنی اسپیِرز یکی از بهترین خوانندگان زن حال حاضر جهان بشمار می‌آید. او کار خود را به عنوان خواننده در سال 1992 آغاز نمود و اوّلین آهنگ خود را در سال 1997 و آلبوم دیگری را با نام عزیزم، فقط یکبار دیگر، در سال 1999 روانه بازار کرد. دو آهنگ او مانند عزیزم، فقط یکبار دیگر و اووه! من بار دیگر انجام دادم، به موفقیّت های قابل توجهی دست یافتند. در سال 2001 و 2003 او دو تک آهنگ را منتشر نمود: زهرآلود، در هر زمان و من در مقابل موسیقی. او تاکنون آهنگ های فوق العاده ای را منتشر نموده است: به من بیشتر بده، قطعه ای از من، مرد زن پرست، او را در برابر من نگاه دار، و تا پایان جهان.
taylor swiftتیلور سویفت، علاوه بر اینکه ترانه سرا، نوازنده، و بازیگر می‌باشد، خواننده با استعداد و فوق العاده ای نیز هست، که کار حرفه ای خود را به عنوان خواننده در سال 2006 با تک آهنگ "تیم مک گراو" آغاز کرد؛ و در سال 2008 او دومین آلبوم خود را با نام "بی باک"، روانه بازار کرد و سبب شد تا چهار جایزه گِرَمی‌ را از آن خود کند. در سال 2010، او آلبوم جدیدی را با نام همین حالا صحبت کن را منتشر نمود که بیش از یک میلیون و چهل و هفت هزار نسخه از آن، تنها در یک هفته به فروش رفت. در چنین مدّت زمان کوتاهی، او شهرت جهانی کسب کرده و میلیون ها طرفدار در سراسر جهان دارد.

N.8 ke$ha

کیشا علاوه بر اینکه ترانه سرای خوبی است، خواننده با استعدادی نیز هست. او رَپِر فوق العاده ای نیز می‌باشد. خوانندگی را به طور حرفه ای در سال 2005 و با آهنگ دکتر لایک آغاز نمود. سپس در سال 2009، او اوّلین تک آهنگ های خود را با نام چرخش راست و تیک تاک منتشر کرد. این آهنگ ها، موفقیت شگفت انگیزی را برای او رقم زدند. و در حال حاضر آهنگ هایی چون ما همانی هستیم که هستیم، در بیلبورد صد آهنگ برتر سال قرار دارند.

N.9 SHAKIRA

شکیرا کار خود را به عنوان یک خواننده، ترانه سرا، رقصنده، و نیکوکار حرفه ای و فوق العاده از سال 1990 آغاز نمود. او در مدرسه آواز می‌خواند و می‌رقصید و در سال 1995 اوّلین آلبوم خود را منتشر نمود. این آلبوم شهرت جهانی را برای او به ارمغان آورد و سپس در سال 1998 آلبوم دیگری را روانه بازار کرد که هفت میلیون نسخه در سراسر جهان فروش کرد. در سال 2002، او آلبوم دیگری را انتشار داد که آهنگ هرجا هرجای او بسیار معروف شد. پس از مدّتی، دو آهنگ دیگر او مانند هیپس، دروغ نگو و واکا واکای فیفا در میان آهنگ های برتر قرار گرفت. بدون شکّ، آهنگ هایی مانند او گرگ است و رابیوسا، در میان بهترین کارهای او بشمار می‌آیند.
 
N.10 BEYONCEبیانسه نیز یکی از بازیگران، خوانندگان، و طراحان مد فوق العاده آمریکایی است. او کار حرفه ای خود را به عنوان خواننده از سال 1997 با گروه دختران رویایی آغاز نمود؛ او خواننده اصلی در این گروه بود. و در سال 2003 اولین آلبوم مستقل خود را روانه بازار کرد که به موفقیت قابل توجهی دست یافت. در سال های 2005 و 2006 نیز دو آلبوم دیگر را روانه بازار نمود، که برخی از آهنگ های این دو آلبوم، شماره یک را در بیلبورد 200 آهنگ برتر از آن خود کردند. سپس در سال 2008، برخی آهنگ های او، مانند زنان مجرّد، بار دیگر بر سر زبان ها آمدند. در سال 2011، آلبوم جهان را طی کنید (دختران)، را منتشر نمود؛ این آلبوم بسیار فوق العاده بوده و چندین آهنگ درجه یک چون بهترین چیزهایی که من هرگز نداشتم، در آن وجود داشت.


N.11 NICKI MINAJنیکی میناج علاوه بر اینکه خواننده است، رَپِر و ترانه سرای فوق العاده ای نیز می‌باشد. نیکی میناج کار حرفه ای خود را به عنوان یک خواننده از سال 2004 آغاز کرد و اوّلین کار خود را در سال 2007 منتشر نمود و سال بعد دو آلبوم را روانه بازار کرد: سوسکا آزاد است، و مرا روشن کن اسکاتی. او قراردادی را با لی وانگ برای شرکت سرگرمی‌ پول جوان در سال 2009 امضا نمود. بیشتر تک آهنگ های او در بیلبورد 100 آهنگ برتر قرار گرفته اند. 9 عدد از آهنگ های او در این بیلبورد 100 تایی قرار دارند، مانند آهنگ عشق تو. امروز نیز برخی از آهنگ های او مانند باس فوق العاده در جدول 40 آهنگ برتر بریتانیا قرار گرفته اند.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


najlepsze tabletki na powiększanie penisa
چهارشنبه 16 مرداد 1398 11:36 ب.ظ
Very energetic post, I liked that bit. Will there be a part 2?
aumentar el tamano del pene
چهارشنبه 16 مرداد 1398 11:03 ق.ظ
We're a group of volunteers and opening a new
scheme in our community. Your site provided us with valuable information to work on. You have done an impressive job and our entire community will
be thankful to you.
صیانة میكروویف دایو
دوشنبه 31 تیر 1398 02:25 ق.ظ
Howdy I am so grateful I found your web site,
I really found you by accident, while I was browsing on Digg for
something else, Nonetheless I am here now and would just like to say thanks for a tremendous post
and a all round entertaining blog (I also love the theme/design), I don't
have time to read through it all at the moment but I have bookmarked it and also included your RSS feeds, so when I have time I will
be back to read a lot more, Please do keep up the excellent work.
תיקון מזגנים
جمعه 28 تیر 1398 11:03 ب.ظ
thanks lots this website is usually proper and casual
konto bankowe dla firm
یکشنبه 23 تیر 1398 07:41 ب.ظ
Thanks for sharing your thoughts on مشهور.
Regards
najlepsze konta osobiste
یکشنبه 23 تیر 1398 02:28 ب.ظ
I have learn some just right stuff here. Definitely price bookmarking for revisiting.
I surprise how much attempt you put to make the sort of magnificent informative website.
najlepsze konto firmowe
یکشنبه 23 تیر 1398 11:46 ق.ظ
We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community.

Your web site offered us with helpful information to work on. You've done an impressive job and our entire group can be grateful to you.
שירותי ליווי ברמת גן
چهارشنبه 19 تیر 1398 02:25 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's possessing a cappuccino.
He could be handsome. Brown hair slicked back, glasses that suit his face, hazel
eyes and the prettiest lips I've seen. He or she is well developed, with incredible arms and also a chest that stands out on this sweater.
We're standing in-front of one another talking about our way of life, what we really wish for
for the future, what we're searching for on another person. He starts
saying that he has been rejected a lot of times.


‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ', I say He smiles at me, biting his lip.


‘Oh, I would not know. Everything happens for a good reason right.

But figure out, utilize reject me, would you Ana?' He said.‘No, how could I?' , I replied

"So, make use of mind if I kissed you today?' he said as I receive better him and kiss him.

‘When don't ask, do exactly it.' I reply.

‘I'm keen on how we think.' , he said.

For the time being, I start scrubbing my hindfoot in the leg, massaging it slowly. ‘What do you want in ladies? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I like determined women. Someone that knows what you want. A person that won't say yes even if I said yes. Someone who's unafraid when attemping something totally new,' he says. ‘I'm never afraid of trying new things, especially in relation to making a new challenge in bed ', I intimate ‘And I like girls who are direct, who cut over the chase, like you merely did. To get
honest, which is a huge turn on.
נערת ליווי
دوشنبه 17 تیر 1398 08:11 ب.ظ
"We will need to build completely to another crescendo, cheri,"
he said. "Therefore we are going to have an ending that might be as none before."

His smile was decadent, his eyes were loaded with lust, and also the soft skin of his hard cock against my sex was having its intended effect.
I had been feeling a stronger arousal now as I felt his
cock slide between my sensitive lips. I felt the head of his cock push agonizingly at the entrance of my pussy, and I
wanted him to thrust into me hard. Instead he pulled back and slid his hardness back up to my
clit.

I was aching to own him inside, and I could truthfully tell that his should push
that wonderful hard cock inside me was growing.

His moans grew to fit mine, and I knew the feeling of my wet pussy lips about the head of his cock was getting a lot for of us.


"Permit the finale begin," he stated, and hubby slid the
end of his cock inside me.

The two of us gasped because held his cock there for just a moment.
I contracted my pussy to tug him further inside, and
he threw his head back in the sensation. Inch by excruciating
inch he pushed his cock inside me, and every time I squeezed my pussy around
him. His cock felt wonderful since it filled me, but I desired all this inside me.
I rolled aside and rested my leg against his shoulder,
and then he plunged his cock entirely in.
נערות ליווי בתל אביב
چهارشنبه 12 تیر 1398 03:13 ب.ظ
Sexy2call Quick search and obtain the newest results Get a massage escort girl, discrete apartment
or any perfect and indulgent recreation. Trying to find escort girls?
Discrete apartments? Make a quick search by region of Israel.
נערת ליווי
سه شنبه 11 تیر 1398 08:13 ق.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters
on Everton Park in Singapore. I'm having black coffee,
he's which has a cappuccino. They are handsome. Brown hair slicked back, glasses which fit
his face, hazel eyes and the most beautiful lips I've seen. He's well developed, with incredible arms and also a chest
that stands out for this sweater. We're standing in-front of one another referring
to our everyday life, what we really wish for money for hard
times, what we're trying to find on another person. He
starts saying that bigger been rejected plenty of times.‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ',
I only say He smiles at me, biting his lip.

‘Oh, I really don't know. Everything happens for a reason right.

But figure out, can you reject me, might you Ana?' He said.


‘No, how could I?' , I replied

"So, can you mind if I kissed you currently?' he explained as I buy much better him and kiss him.

‘Next time don't ask, just do it.' I reply.

‘I like how you think.' , he said.

For the time being, I start scrubbing my high heel as part of his leg, massaging it slowly. ‘What do you like girls? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I like determined women. Someone discussion the things they want. Somebody that won't say yes even though I said yes. Someone who's not afraid when you try interesting things,' he says. ‘I'm never afraid of trying interesting things, especially on the subject of making a new challenge in the sack ', I intimate ‘And I like girls that are direct, who cut from the chase, like you just did. To be
honest, that is a huge turn on.'
נערות ליווי בחיפה
یکشنبه 9 تیر 1398 08:03 ب.ظ
Sexy2call Quick search and find the newest results Choose a massage escort girl, discrete
apartment or any perfect and indulgent recreation. Seeking escort girls?
Discrete apartments? Produce a quick search by region, the most significant
portal in Israel for discreet apartments and escort
girls, a number of youth ads that will provide you with service
and guidance you did not know, do a search by
city and look for you the dream girl for an additional indulgence, business meeting?
Ads don't include and or provide and or encourage and or imply the provision of sexual services.

The ads are controlled by many of the binding laws of your State of
Israel.
fernando martinez gomez tejedor
جمعه 7 تیر 1398 01:02 ب.ظ
Hi, i think that i saw you visited my site so i came to “return the favor”.I'm attempting to find things tto enhance
my web site!I suppose its ook to use some of you ideas!!
נערת ליווי
شنبه 1 تیر 1398 01:17 ب.ظ
"We need to build to an alternative crescendo, cheri," he said.

"And then we could have an ending which will be as none before."

His smile was decadent, his eyes were packed with lust, along with the soft skin of his
hard cock against my sex was having its intended effect.

I'd been feeling a stronger arousal now as I felt
his cock slide between my sensitive lips. I felt the pinnacle of his cock push
agonizingly at the doorway of my pussy, and I wanted him
to thrust into me hard. Instead he retracted and slid his hardness
back up to my clit.

I was aching to obtain him inside, and I could tell that his have to
push that wonderful hard cock inside me was growing.
His moans grew to complement mine, and I knew the sense of my wet pussy lips about the
head of his cock was getting a lot for both of us.

"Allow the finale begin," he stated, anf the husband slid
the tip of his cock inside me.

Both of us gasped as they held his cock there for any moment.

I contracted my pussy to get him further inside, anf the
husband threw his return with the sensation. Inch by excruciating inch he pushed
his cock inside me, each time I squeezed my pussy around him.

His cock felt wonderful simply because it filled
me, but Needed all of it inside me. I rolled aside and
rested my leg against his shoulder, and hubby plunged his cock all the way
up in.
digital marketing
جمعه 31 خرداد 1398 12:08 ق.ظ
I am regular visitor, hoow are you everybody? This piece of writimg posted at this website is truly
nice.
cbd oil for sale
پنجشنبه 30 خرداد 1398 08:34 ق.ظ
Cool blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?

A design like yours with a few simple adjusements would really makee my blog stand out.
Please let me know where you got your design.
Thanks
חדרים לפי שעה בראשון
دوشنبه 27 خرداد 1398 03:04 ق.ظ
Index Search Villas and lofts for rental, search by region, find
during first minutes a villa to rent by city, a number of
נערת ליווי
جمعه 17 خرداد 1398 09:01 ب.ظ
"We have to build to a new crescendo, cheri," he said.
"And then we can have an ending that will be as none before."

His smile was decadent, his eyes were filled up with lust,
as well as soft skin of his hard cock against my sex was having its intended effect.
I had been feeling a stronger arousal now as I felt his cock slide between my sensitive
lips. I felt the actual top of his cock push agonizingly at the doorway of my pussy, and Needed
him to thrust into me hard. Instead he pulled back and slid his
hardness back nearly my clit.

I was aching to have him inside, and I was able to tell that his
need to push that wonderful hard cock inside me was growing.
His moans grew to fit mine, and I knew the
sensation of my wet pussy lips around the head of his cock was getting excessive for of us."Permit finale begin," he stated, and that he slid the end of his cock
inside me.

The two of us gasped because he held his cock there for a moment.
I contracted my pussy to tug him further inside, and he threw his return on the sensation. Inch by
excruciating inch he pushed his cock inside me, and every time I squeezed my pussy around him.
His cock felt wonderful since it filled me, but I
need to it inside me. I rolled sideways and rested my leg against his shoulder, and hubby plunged his cock all
the way up in.
Sklep Olejek Cbd
سه شنبه 7 خرداد 1398 08:18 ب.ظ
Hi, I think your website might be having internet browser
compatibility problems. Whenever I take a look at your web site in Safari, it looks fine however,
when opening in I.E., it's got some overlapping issues.
I just wanted to provide you with a quick heads up! Other than that,
great site!
boston car service
چهارشنبه 1 خرداد 1398 11:39 ب.ظ
I was wondering iff you ver thought oof changing
the page layout of yopur blog? Its very well written; I love what youve got to say.
Butt maybe you could a little more in the way of content so peopke could connect wiyh itt better.
Youve got an awful loot of text ffor only having 1 or
2 images. Maybe you could space it out better?
לופטים בתל אביב
شنبه 28 اردیبهشت 1398 07:13 ق.ظ
Index Search Villas and lofts for rent, search by region, find during first minutes a villa rented by city, various rooms lofts and villas.
Be astounded by the images and data that they have to make available you.

The website is a center for everybody the ads inside the field, bachelorette party?
Like a friend who leaves Israel? Regardless of the rationale you
will need to rent a villa for an upcoming event or just an organization recreation ideal for any age.
The website is also the midst of rooms by way of the hour, which
has already been another subject, for lovers who are trying to find a
lavish room equipped for discreet entertainment which has a spouse or lover.
Regardless of what you are interested in, the 0LOFT website is really a
search for you to find rentals for loft villas and rooms throughout Israel,
North South and Gush Dan.
orgasm
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 07:38 ب.ظ
Ahaa, its good discussion about this paragraph at this place at thus blog, I have read all
that, so at this time me also commenting at this place.
voyeur
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 07:36 ب.ظ
Howdy! I couldd have sworn I've been to this site before but after reading through some of the post I realzed it's new to
me. Anyhow, I'm definitely happy I found it and I'll bee book-marking and checking back frequently!
pene grande
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 12:41 ب.ظ
Hi there to every one, the contents existing
at this web site are actually awesome for people experience, well, keep up the good work fellows.
alargamiento de pene
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 08:12 ق.ظ
If you would like to improve your familiarity just keep visiting this website and be updated with the most up-to-date
gossip posted here.
וילות להשכרה בירושלים
سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 10:34 ق.ظ
Index Search Villas and lofts rented, search by region, find in a few minutes a villa
to book by city, a number of rooms lofts and villas. Be astounded
by the wonderful pictures and information that the site
has to make available you. The site is a center for
every person the ads within the field, bachelorette party?
Play with a pal who leaves Israel? Regardless of what the reason you should rent
a villa for a future event or simply just friends recreation appropriate for
any age. The site is also the biggest market of rooms by the hour, which is another subject,
for lovers who are trying to find a lavish room equipped for discreet entertainment by using
a spouse or lover. It doesn't matter what you want, the 0LOFT website is really a search for you
to identify rentals for loft villas and rooms throughout Israel, North South and Gush Dan.
aumentar el tamano del pene
جمعه 20 اردیبهشت 1398 04:45 ق.ظ
Hello to all, because I am genuinely keen of reading this blog's post to be updated regularly.
It carries pleasant stuff.
deblji penis
پنجشنبه 19 اردیبهشت 1398 01:58 ب.ظ
Excellent post. I am dealing with many of these issues as well..
صیانة سامسونج میكروویف
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398 02:31 ق.ظ
نحن خبرة فى سامسونج فى مصر و افضل مركز تبحث عنها عندما یصادفك اعطال فى میكرویف سامسونج .حیث اننا نوفرالخدمةبالكامل فى منزل العمیل ولا یتم سحب
المیكروویفنهائیا من بیتك هذا بالاضافة الى اننانملك طاقم عمل من
مهندسینمدربین على التصلیح الفورى لجمیع اعطال
افران سامسونج المیكروویف و تغییر كل قطع الغیار العاطلةبأخرى ذات جودة عالیةهذا ب الاضافة تمیزهم بالخبرةالعالیة و التى تتیح لهم الاصلاحفورا منزل العمیل
و الخبرة التى تمتد الى مدةطویلة لا تقل عن 24 عاممتواصلة فى صیانة
میكروویفسامسونج
http://samsung.microwavemisr.com/
מתקין מזגנים
جمعه 13 اردیبهشت 1398 06:02 ب.ظ
I have visited your website several times, and found it to be very
informative
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30